{phocagallery view=category|categoryid=192|imageid=2701|float=left|pluginlink=1}Przez cały grudzień w naszej szkole spotykaliśmy się, aby posłuchać niesamowitych opowieści związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia .

06.12.2011r. cykl spotkań rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola nr 14 w Koninie opowiadaniem o Świętym Mikołaju. Po wysłuchaniu bajki  dzieci pakowały prezenty wykorzystując różne materiały: papier, klej i ozdobne wstążki.

Kolejnym gościem, który przyjął nasze zaproszenie i zechciał przeczytać opowieść o Małym Aniołku był Pan Marek Cieślak Radny Miasta Konina. Nasz gość 9.12. wprowadził nas w prawdziwą aurę Świąt. Na spotkanie przybyli również harcerze z drużyny „Czarne Stopy”, którzy poprowadzili wspólną zabawę. Na koniec wszyscy wykonali papierowe anioły. Te i inne ozdoby udekorowały nasze drzewka choinkowe.

15.12.2011r. odwiedziła nas Kierownik Wydziału Oświaty w Koninie Pani Urszula Miłosz-Michalkiewicz. Pani Kierownik czytała opowieść o choince. Nasi uczniowie bardzo serdecznie i miło przyjęli gościa . Razem z rodzicami i nauczycielami wykonali kolorowe łańcuchy z papieru na choinki w świetlicy szkolnej.

Ostatnim już gościem naszych opowieści grudniowych był Proboszcz  Parafii ks. Sławomir Majdecki, który 20.12.2011r. przeczytał przepiękne opowiadanie o narodzinach Jezusa. Przyniósł ze sobą gitarę i wspólnie z rodzicami śpiewaliśmy polskie kolędy. Wtedy już chyba każdy poczuł magię Świąt Bożego Narodzenia. Czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy VI z paniami  bibliotekarkami:  Marleną Bartosik i Małgorzatą Hofmann.

Spotkania niestety dobiegły końca. Mamy jednak nadzieję, że pozostaną one długo w naszej pamięci.  Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za miłą atmosferę, wspólnie spędzony czas .

                                                                                                                             Marlena Bartosik            

zdj. Marlena Bartosik