{phocagallery view=category|categoryid=360|imageid=4837|float=left|pluginlink=1}Zaproszenie do czytania dzieciom klas I-III o pięknie świątecznego czasu przyjęła także P. Elżbieta Siudaj-Pogodska, Przewodnicząca Komisji Oświaty. Podzieliła się z nami wrażeniami z wyprawy do Krainy Św. Mikołaja, którą odbyli jej bliscy, a następnie przeczytała opowiadanie „Najbardziej na całym świecie lubię śnieg” – Lauren Child. Po przeczytaniu opowiadania nasz gość podarował dzieciom prezenty  „Baśnie” H.Ch. Andersena i „Opowieść wigilijną”  K. Dickensa.

Następnie wszystkie dzieci wykonały bałwanki z plasteliny. Rodzicom klasy III dziękujemy za wykonanie dekoracji, poczęstunek i opiekę. W środę 12 grudnia w  klimacie przytulnego domowego  popołudnia zasłuchaliśmy się w opowieść o dzwoneczku z książki Bajki z Kraju Mikołajów Anny Sójki, którą przeczytała Pani Dyrektor Dorota Silska.  Marysia Rado umiliła nam spotkanie wesołą piosenką o Mikołaju,  następnie wykonaliśmy dzwoneczki, które będą ozdabiały nasze drzewka świąteczne. Rodzicom klasy III i II dziękujemy za opiekę i poczęstunek. Dnia 17. grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Grudniowe Opowieści”. Nasze zaproszenie do czytania dzieciom, przyjęła kierownik filii  nr 11 MBP w Koninie – p. Małgorzata Hofmann. W przedświątecznej atmosferze usłyszeliśmy opowiadania dotyczące tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zabraliśmy się ochoczo do dekoracji pierników, uprzednio upieczonych przez naszych Rodziców. Sprawiło to nam wiele radości i zabawy. Nie wszystkim udało się jednak do końca udekorować wypieki, gdyż okazały się one zbyt smaczne. Dziękujemy Rodzicom uczniów z klasy II za przygotowanie tak wspaniałego poczęstunku.