{phocagallery view=category|categoryid=891|imageid=11615|float=left|pluginlink=1}W poniedziałek 16 maja miała miejsce wyczekiwana przez cały rok uroczystość. Po akademii poświęconej wspomnieniom o naszym patronie Florianie Marciniaku odbyła się Gala wręczania Uczniowskich Florianów. Nagrodzeni z radością i dumą odbierali statuetki przy dźwiękach fanfar w następujących kategoriach:

 

Mistrz Pióra-Amelia Staciwa i Anna Adamczewska,

Recytator Roku-Natalia Radke,

Czytelnik Roku Dawid Krzyżak,

Matematyk Roku Maria Prus,

Poliglota Roku-Amelia Staciwa,

Sportowiec Roku-Bartosz Pietrowski i Adam Staciwa,

Informatyk Roku-Piotr Dębowski,

Mistrz Pędzla – Lea Ślusarek,

Organizator Roku-Gabriela Chojnacka,

Mistrz Dobrych Manier- Stanisław Krzyżak,

Mistrzyni Dobrych Manier-Martyna Przybylska,
Odkrycie Rok-Aleksandra Markiewicz

Zespół Wokalny Roku,

Zespół Taneczny Roku,

.

Kapituła przyznająca Floriany 2016 uhonorowała również najmłodszych uczniów za ich szczególne osiągnięcia klasowe: puchary Odkrywców dla klas Ia i Ib, puchar Tropicieli dla klasy II, puchar Podróżników dla klasy III.

Opr. M. Maćkowiak, zdj. E. Kubsik