{phocagallery view=category|categoryid=975|imageid=12745|float=left|pluginlink=1}W poniedziałek 20 maja miała miejsce wyczekiwana przez cały rok uroczystość. Po akademii poświęconej wspomnieniom o naszym patronie Florianie Marciniaku odbyła się Gala wręczania Uczniowskich Florianów. Nagrodzeni z radością i dumą odbierali statuetki przy dźwiękach fanfar w następujących kategoriach:
Recytator Roku-Tymoteusz Łachacz,
Matematyk Roku Maria Chojnacka, Gabriela Chojnacka,
Poliglota Roku-Witold Łachacz,
Historyk Roku- Natalia Radke,
Sportowiec Roku- Kamil Budziński,
Informatyk Roku-Piotr Dębowski,
Mistrz Pędzla – Aleksandra Makowska,
Kapituła przyznająca Floriany 2019 uhonorowała również najmłodszych uczniów za ich szczególne osiągnięcia klasowe:
•puchary Odkrywców dla klas I,
•puchar Tropicieli dla klasy II,
•puchar Podróżników dla klasy III