{phocagallery view=category|categoryid=528|imageid=6892|float=left|pluginlink=1}Dnia 6 czerwca 2014 roku  uczniowie klasy  IV oraz V wraz z opiekunami p. M. Bartosik, p. M. Kaczorowską, p. A. Czechowską wzięli udział w Międzyszkolnym Maratonie Sportowym organizowanym przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi –Aktywni”, któremu przyświecało hasło „Szkoła bez przemocy”. Celem imprezy było zapobieganie przemocy i agresji w szkołach, kształtowanie właściwych postaw wynikających ze zdrowej rywalizacji oraz promowanie aktywnych form rekreacji. Uczniowie wzięli udział we wszystkich  konkurencjach sportowych. I miejsce oraz Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Konina uczniowie zdobyły uczennice z klasy IV- Julia Banaszak i Hanna Tomaszewska w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w szkole. Ponadto zdobyto jeszcze trzy puchary: Puchar indywidualnych rzutów piłką koszykową do celu zdobył Mateusz Woźniak uczeń klasy V. kolejna nagroda to Puchar grupowy w konkurencji rzut piłką w bramkę piłkarską. Nagrodzone zostały także Pucharem grupowe rzuty piłką lekarską. Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zdobycia w/w pucharów serdecznie gratulujemy i dziękujemy!!!.
Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska, M. Bartosik

Więcej na stronie
http://konin.naszemiasto.pl/artykul/galeria/szkola-bez-przemocy-na-stadionie-zlotej-jedenastki