Uczniowie klas piątej, siódmej, ósmej uczestniczą w spotkaniu z panem Przemysławem Zdrokiem autorem napisów dla niesłyszących i propagatorem języka migowego.

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w Szkole Podstawowej zorganizowaliśmy w minionym tygodniu szereg przedsięwzięć popularyzujących naukę języków wśród uczniów: najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach z językiem angielskim, starsi zaś mieli okazję wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę o językach europejskich. Aby to jednak zrobić, musieli przyswoić solidną dawkę wiedzy językowej umieszczoną na przygotowanej wcześniej planszy, a następnie udzielić odpowiedzin na pytania ukryte pod rozmieszczonymi w szkole kodami qr. Zwieńczeniem tych działań był cykl prelekcji poświęconych językowi, o którym wszyscy wiemy jeszcze wciąż zbyt mało, czyli polskiemu językowi migowemu, przeprowadzonych przez pana Przemysława Zdroka – autora napisów dla niesłyszących i propagatora języka migowego. Uczniowie klas IV – VIII z wielkim zaangażowaniem uczyli się alfabetu i podstawowych zwrotów w języku migowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Uczniowie klas piątej, siódmej, ósmej uczestniczą w spotkaniu z panem Przemysławem Zdrokiem autorem napisów dla niesłyszących i propagatorem języka migowego.
 Zdjęcie przedstawia Uczniów prezentujących słowo „dzień dobry” w języku migowym.
 Uczniowie prezentują literkę „E” w języku migowym
Uczniowie grają w DOBBLE utrwalając pozdrowienia w różnych językach.
Trzecioklasiści aktywnie uczestniczą w obchodach Europejskiego Dnia Języków.
Uczennica skanuje kod QR i sprawdza swoją wiedzę na temat europejskich języków
 Uczniowie klasy 7 zapoznają się z treścią gazetki na temat ciekawostek dotyczących języków europejskich.