Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego nie przez przypadek ustalono na dzień 23 kwietnia. Ta data jest uznawana za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira. Szacuje się, że ponad 1000 ze stworzonych przez niego neologizmów weszło do codziennego użycia.   

Postanowiliśmy uczcić ten ważny dzień w  Szkole Podstawowej nr 11            w Koninie. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas starszych dyskutowali o wpływie tego języka na  różne dziedziny naszego życia, dzielili się swoimi pomysłami i  metodami na jego skuteczne opanowanie. Chcąc zachęcić swoich kolegów do nauki angielskiego, Adam Sobkowski z klasy IV przygotował filmik promocyjny, w którym zaprezentował wykorzystanie j. angielskiego w codziennych sytuacjach. Prawdziwą gratką dla całej szkolnej społeczności była możliwość obejrzenia popisów językowych  i aktorskich uczniów klasy VIb i VIII, którzy opowiedzieli w języku Szekspira zabawne, momentami przerażające czy smutne historyjki z życia wzięte. Z kolei uczniowie klasy III doskonalili poprawną wymowę angielską poprzez zmagania z tongue twisters, czyli łamańcami językowymi. Musicie to zobaczyć! Zapraszamy do obejrzenia filmików: