{phocagallery view=category|categoryid=180|imageid=2554|float=left|pluginlink=1}I MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL ANGIELSKICH KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

English Christmas Songs Festival

W dniu 13 grudnia 2011r. w naszej szkole, odbył się I Międzyszkolny Festiwal Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych English Christmas Songs Festival. Była to pierwsza takiego rodzaju impreza, której pomysłodawcą była pani Ewa Kubsik, nauczycielka języka angielskiego.

W festiwalu wzięło udział 11  szkół podstawowych: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 12, SP nr 15 z Konina oraz szkoły ze Skulska, Piotrkowic, Malanowa, Miłaczewa, Ostrowite oraz Dziadowic. Nad festiwalem patronat objęli: Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Radio Planeta i Portal Wielkopolski Wschodniej LM.PL.

Festiwal rozpoczął się od powitania uczestników przez Dyrektora Szkoły panią Dorotę Silską. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: solista, duet, zespół, a ich umiejętności oceniała komisja festiwalowa w składzie: p. Ilona Chojnacka nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum w Ślesinie, p. Eliza Bukowska nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum Nr 4 w Koninie, oraz pracownicy MDK w Koninie p. Małgorzata Prządka oraz p. Tomasz Brzeziński. Oto zwycięzcy:

KATEGORIA SOLISTA:

I miejsce – Wiktoria Drela SP nr 15,

II miejsce – Wiktoria Christochojdis SP nr 11,

III miejsce – Oliwia Stefańska SP w Skulsku,

Ponadto wyróżnieniami nagrodzono: Karolinę Koralewska z SP nr 9 oraz Weronikę Natywo z SP nr 12.

KATEGORIA DUET:

I miejsce – Aleksandra Borowiak i Michalina Nowak z SP nr 11,

II miejsce – Oliwia Grabka i Sylwia Tomczak z SP nr 6, 

III miejsce – Nikola Michalska i Oliwia Maciaszek SP nr 9.

KATEGORIA ZESPÓŁ:

I miejsce – zespół Snowflakes z SP w Miłaczewie,

II miejsce – zespół Santa Claus’ Snowflakes z SP nr 6,

III miejsce – zespół z SP nr 15.

Urozmaiceniem festiwalu było przedstawienie świąteczne w wykonaniu gospodarzy. Cała impreza przebiegała w świątecznej i radosnej atmosferze.