Uczniowie klasy 2 i 3 realizują zadania innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III edycja II EKOLOGICZNA. W ramach II modułu „Mała chmurka w krainie śniegu” przygotowali pokaz mody „Zimowe EKO kreacje”. Kreacje, które powstały z surowców wtórnych według własnego pomysłu wykorzystane były również jako stroje na bal karnawałowy. Wykonanie zadania było także okazją do rozmowy o recyklingu i upcyklingu. „Ekologiczni kreatorzy” po zabawie  decydowali, czy swój strój zachować i wykorzystywać w zabawach, a inni, którzy nie widzieli takiej potrzeby po balu segregowali elementy stroju do odpowiednich pojemników. Połączenie zadań i zabawy pokazało dzieciom, że świetnie można się przebrać wykorzystując zasoby domowych pojemników eko-segregacji.