{phocagallery view=category|categoryid=75|imageid=1024|float=left|pluginlink=1}Good Morning! Guten Tag! Buenos Dias! Bongiorno!

Dnia 21.03.2011 r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Dnia Języków Obcych”. Wspólnie  z uczniami powitaliśmy wiosnę, która będzie z nami do 22.06.2011r.  Nasi uczniowie w tym dniu mieli za zadanie przygotować podstawowe informacje o wylosowanych miastach i państwach Unii Europejskiej. Uczestniczyli w 3 konkurencjach: plakat, piosenka lub taniec oraz quiz. Klasa I przygotowała prezentację o  Krakowie, klasa II o Poznaniu a klasa III o Warszawie. Wszystkie te trzy klasy pięknie i kolorowo przedstawiły wszystkim uczniom wylosowane miasta. Były piosenki, wiersze, krótkie inscenizacje i tańce. Marysia Rado z klasy I zatańczyła rock and rolla.  Klasa IV a opracowała informacje o naszych sąsiadach  zza miedzy czyli Niemcach. Opowiedzieli o tym Państwie w sposób szczegółowy i wnikliwy. Klasa IV b przygotowała informacje o Wielkiej  Brytanii. Klasa V przedstawiła wiadomości o Hiszpanii.  W Pierwszym Dniu Wiosny klasa VI  brała udział w  FERIO  w Starym Mieście w konkurencjach zorganizowanych przez Radnych Miasta.
Trzecią konkurencją były zawody sportowe, zorganizowane  dla całej społeczności uczniowskiej. Rywalizację w konkurencjach i świetną zabawę oceniali jury w składzie: Pani mgr Alina Zimna – Dyrektor szkoły oraz Pani mgr Agnieszka Czechowska. Wszyscy uczniowie zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Nie było w tym dniu przegranych.  Scenariusz uroczystości przygotowały: mgr Ewa Kapela oraz mgr Marlena Bartosik. W klasach I-III odpowiedzialne za przygotowanie uczniów byli wychowawcy poszczególnych klas. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i zaangażowanie!

oprac. mgr Marlena Bartosik
oprac. zdjęć mgr Ewa Kapela