{phocagallery view=category|categoryid=73|imageid=1012|float=left|pluginlink=1}„A Irlandia jest przecież taka zielona…”

18 marca 2011r. uczniowie klasy IVb razem ze swoim wychowawcą, panią Ewą Kapelą i panią Marleną Bartosik zorganizowali dzień św. Patryka w naszej szkole. Obchody tego święta przybliżyły nam kulturę i tradycje Irlandii. Dzieci w tym dniu miały na sobie zielone ubrania oraz przypięte koniczynki – symbole Zielonej Wyspy. Wszyscy zebrani mogli się dowiedzieć m. in. dlaczego symbolem Irlandii jest koniczyna, jakie miasto jest stolicą „Szmaragdowej Wyspy” oraz jak wygląda flaga tego kraju. Uczniowie opowiadali o legendach związanych ze świętym Patrykiem oraz dokonali charakterystyki słynnego skrzata irlandzkiego – Leprechauna. Całej uroczystości towarzyszyła irlandzka muzyka a irlandzki taniec w wykonaniu wyżej wspomnianych nauczycielek oraz uczennic: Wiktorii Rado, Karoliny Rosiejewskiej, Natalii Kaczmarek i Karoliny Cybart oddał pełny charakter tego święta.

Film: Dzień św. Patryka (rozmiar 10MB)

oprac. mgr Ewa Kapela