{phocagallery view=category|categoryid=17|imageid=160|float=left|pluginlink=1}20 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 20 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka będącej najważniejszym i najbardziej uniwersalnym dokumentem mówiącym o prawach dziecka. Na bazie materiałów dydaktycznych UNICEF, wychowawcy przeprowadzili wiele i ciekawych i innowacyjnych lekcji, zorganizowali apele i wystawy. W związku z powyższym nasza szkoła otrzymała od UNICEF patronat „20 lecia Konwencji Praw Dziecka”. Warto przypomnieć iż Konwencja o Prawach Dziecka jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych dokumentów na świecie dotyczących najmłodszych obywateli naszego globu. Głównym celem konwencji jest poprawa losu dzieci a także zapewnienie im przez poszczególne państwa podstawowej opieki i wychowania.