Grupa uczniów z klasy drugiej przebrani za wróżki, czerwony kapturek, księżniczkę stoją a w ręku trzymają namalowane postaci z ulubionych bajek.

5 listopada klasa 2 obchodziła jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.
Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i świetny moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam wszystkim od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie, uczcili ten dzień przebierając się za bohaterów bajkowych, a także przynosząc swoje ulubione książki.
Świętowaniu towarzyszyło czytanie bajek, liczne gry, konkurs plastyczny i oczywiście nauka – bo przecież przez zabawę najlepiej się uczymy.
To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.