{phocagallery view=category|categoryid=522|imageid=6753|float=left|pluginlink=1}

{phocagallery view=category|categoryid=523|imageid=6785|float=left|pluginlink=1}W poniedziałek 02 czerwca  2014r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji  Dnia Patrona oraz wręczenia prestiżowych nagród uczniowskich – Florianów 2014.  Pierwsza część świętowania miała charakter wspomnień o patronie Florianie Marciniaku. Imię Floriana Marciniaka, założyciela Szarych Szeregów nadano naszej szkole 5 maja 1978 r. – to już 36 rocznica. Wspomnieniom  postaci Floriana Marciniaka towarzyszyło motto  „Dziś – Jutro – Pojutrze”, tytuł jego programu wprowadzającego zasadę „wychowania przez walkę”.  Dziś”  – to  walka  bieżąca,  podczas  okupacji,  jednocześnie  przygotowująca  do  „jutra”  –  jawnej walki o wolną Polskę.

{phocagallery view=category|categoryid=524|imageid=6815|float=left|pluginlink=1} Galeria zdjęć z Pikniku

To wszystko w oczekiwaniu na „pojutrze”, gdzie ludzie wykształceni, kreatywni,  odpowiedzialni,  prawdomówni  będą  musieli  budować  wolną  Polskę. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że Florian Marciniak jest naszym patronem. Był wielkim autorytetem moralnym. Pozostał dla swoich uczniów mistrzem doskonałym i niedoścignionym. Jest dla nas wzorem i przykładem wytrwałości w dążeniu do celu. Uczymy się od niego miłości i przywiązania do ziemi ojczystej, sumienności i odpowiedzialności za drugiego człowieka.  Postać hm. Floriana Marciniaka pozostanie dla nas na zawsze jako wzór do naśladowania. Czuwaj nam na wiecznej warcie Druhu Florianie!

Uroczystość zakończyło wręczenie Florianów, nagród przyznawanych każdego roku uczniom naszej szkoły w różnych kategoriach.

W tym roku otrzymali je:

RECYTATOR ROKU Krystian Majkowski
MATEMATYK ROKU Dominik Banaszak
WOKALISTA ROKU Maria Rado
TANCERZ ROKU Adrianna Gabryś
SPORTOWIEC ROKU Marta Śliwińska
ORGANIZATOR ROKU Julia Pietrowska
HISTORYK ROKU Dawid Krzyżak

Kapituła przyznająca Floriany 2014 postanowiła uhonorować pucharami również najmłodszych uczniów naszej szkoły  za ich szczególne osiągnięcia klasowe:

KLASA PIERWSZA PUCHAR DLA ODKRYWCÓW
KLASA DRUGA PUCHAR DLA ARTYSTÓW
KLASA TRZECIA PUCHAR DLA PLASTYKÓW

Nasze świętowanie zakończyło się wspólną zabawą. Popołudnie zorganizowali nam Rodzice, którzy przygotowali piknik z okazji Dnia Dziecka. Mimo deszczowej pogody świetnie bawiliśmy się w szkole. Po radosnej rywalizacji sportowej, przy wtórze kibicujących koleżanek i kolegów oddaliśmy się sztuce plastycznej. Kolorowa kreda, farby i plastelina poruszyły naszą wyobraźnię i przy zgodnej współpracy powstały małe „dzieła”. Na zakończenie udaliśmy się na poczęstunek – kiełbaska z patelni smakowała równie dobrze jak z grilla.  A małe, słodkie co nieco osłodziło psikus czerwcowej pogody. Dziękujemy!
Opr. M. Maćkowiak, zdj. M.Tomczak, M. Bartosik