Jan Paweł II – „Papież Rodziny” – tak brzmi hasło XII Dnia Papieskiego, który odbędzie się 14 października 2012 roku. W tym roku błogosławiony Jan Paweł II zaprasza nas do pochylenia się nad chrześcijańską prawdą o rodzinie, która zajmowała w  nauczaniu Ojca św. znaczące miejsce. Doceniał wysiłek rodziców włożony w wychowanie dzieci, które obdarzał  wielką miłością.  Nie tylko mówi o nich, ale i kierował słowo do nich samych. W grudniu 1994 r., w Roku Rodziny, zdobył się na niespotykany w dziejach Kościoła gest. Napisał specjalny list do dzieci.  Jan Paweł II był patriotą, kochał Polskę jak matkę i służył jej.
W różnych miejscach, przy różnych okazjach jednoznacznie to deklarował:
mówił: „Polska, Ojczyzna, matka nasza”. Okazywał miłość do ojczyzny choćby poprzez umiłowanie mowy polskiej. Bardzo dobrze znał polską literaturę, historię i kulturę. Działał w obronie drugiego człowieka, stał na straży pokoju i wolności.  Na lekcjach religii będziemy wspominać postać błogosławionego Jana Pawła II. Chętnych  uczniów proszę o przygotowanie materiałów dotyczących  np.  nauki, życia, pielgrzymek, twórczości, zainteresowań Jana Pawła II.  Można to wykonać w formie plakatów, albumów, prezentacji multimedialnych itp. Należy pamiętać o podaniu źródła,  podpisaniu pracy i przedstawienia swojej prezentacji w sposób czytelny dla innych uczniów.  Wysiłek zostanie nagrodzony oceną celującą.  Życzę owocnej pracy.

Agnieszka Czechowska

W różnych miejscach, przy różnych okazjach jednoznacznie to deklarował:

Agnieszka Czechowska

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}