{phocagallery view=category|categoryid=370|imageid=4930|float=left|pluginlink=1}9 marca 2013r. zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty” dla wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać uczniami naszej szkoły. Z tej okazji zawitały do nas dzieci wraz z rodzicami, towarzyszyły im również panie uczące w przedszkolu przyszłych pierwszoklasistów.

 

Głównym celem spotkania było zapoznanie rodziców i dzieci z placówką, jej ofertą edukacyjną oraz warunkami dla rozwoju uczniów, zwłaszcza dla dzieci sześcioletnich. Jednym z priorytetów szkoły jest zapewnienie im równego startu w edukacji szkolnej bez lęku, stresu i niepewności przed tym co nowe i nieznane. W tym celu zaproponowaliśmy dzieciom i ich rodzicom warsztaty edukacyjne, spotkanie z pedagogiem, psychologiem, logopedą oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wraz z rodzicami zwiedzały szkołę. Największym zainteresowaniem cieszyły się sale lekcyjne. Przyszli uczniowie chętnie siadali w ławkach, a rodziców interesowało wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Nauczyciele chętnie i wyczerpująco odpowiadali na zadawane pytania. Duże zainteresowanie wzbudziła sala szkolnego oddziału „0”, w którym obecnie uczy się klasa I. Entuzjazm przyszłych uczniów wywołała możliwość zabawy na dywaniku, w ruch poszły klocki LEGO i miękkie pufy. W szkolnej sali zabaw „Radosna szkoła” na maluchy czekał tor przeszkód, który stał się jedną z największych atrakcji. Po zabawach przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zajęć, które przygotowały dla nich panie uczące w klasach I-III.  Dzieci mile spędziły czas w szkole: „Teraz już chętnie przyjdę do szkoły” powiedziała Amelka, „A ja bym tu został na zawsze” stwierdził Igor. Z rodzicami spotkała się również Dyrektor Szkoły –P. Dorota Silska.  Podczas spotkania goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, która przedstawiła bazę dydaktyczną i szeroką ofertę edukacyjną szkoły. Dyrektor Szkoły zaprezentowała walory placówki podkreślając przy tym fakt, że nasza szkoła jest najlepiej przygotowaną
w mieście placówką na przyjęcie sześciolatków. Wszystkim dzieciom sześcioletnim, które osiągnęły dojrzałość szkolną i mogłyby rozpocząć naukę już w tym roku, nasza szkoła stwarza  właściwe warunki do podjęcia edukacji. Dlatego warto, by rodzice zastanowili się i podjęli najkorzystniejszą dla swojego dziecka decyzję, uwzględniając jego indywidualne możliwości intelektualne, emocjonalne i społeczne. Pani Dyrektor przedstawiła również osiągnięcia edukacyjne i sportowe uczniów.

Rodzice z zadowoleniem podsumowali pobyt w szkole:
„Wizyta w szkole była ciekawym doświadczeniem. Dzieci widziały sale lekcyjne, salę gimnastyczną, bibliotekę i świetlicę. Zobaczyły też swoją przyszłą salę. Nauczyciele przygotowali kilka niespodzianek, m.in. tor przeszkód, wspólne zabawy, miłą niespodzianką był na zakończenie pierwszego pobytu w szkole był mały poczęstunek.. Myślimy, że po takim pobycie w szkole przyszli uczniowie śmiało przekroczą próg szkoły”.

M.Maćkowiak