Dnia 30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ochrony Przyrody. Podczas uroczystego apelu uczniowie wszystkich klas przygotowali piosenki oraz recytowali wiersze. Celem apelu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Apel ten był też podsumowaniem działań ekologicznych w naszej szkole. Uczniowie otrzymali dyplomy za konkurs plastyczny, ,,Fascynujący świat przyrody”, za zbiórkę surowców wtórnych i konkurs ekologiczny. Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie apelu serdecznie dziękujemy!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.