{phocagallery view=category|categoryid=549|imageid=7181|float=left|pluginlink=1}Spotkanie z Panią Aleksandrą Wolską

 {phocagallery view=category|categoryid=550|imageid=7192|float=left|pluginlink=1} Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytani

 

 {phocagallery view=category|categoryid=552|imageid=7208|float=left|pluginlink=1}Konkurs plastyczno-językowy rozstrzygnięty!

 

 

 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedziła Pani Aleksandra Wolska, kierownik wydziału promocji i współpracy z zagranicą Urzędu Miejskiego w Koninie. Pani Aleksandra na co dzień w pracy wykorzystuje znajomość języka angielskiego i chętnie podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Ponadto opowiedziała uczniom o swoich szkolnych wspomnieniach i czasach kiedy mieszkała w RPA. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali jej opowieści. Spotkanie uświetniły scenki przygotowane przez szóstoklasistów pod hasłem „Warto uczyć się języków” oraz film z pozdrowieniami od uczniów z Turcji, z którymi rozpoczynamy współpracę w ramach programu e-twinning.

                                                                                              oprac. Ewa Kubsik

                                                                                               zdj. Marlena Bartosik

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

W dniu 29 września 2014r. w Szkole Podstawowej nr 11w Koninie odbył się
I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii w ramach XIII obchodów Europejskiego Dnia Językówprzygotowany wspólnie z Szkołą Podstawową nr 10 w Koninie. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego: Ewa Kubsik (SP 11) i Alicja Warzych (SP 10).
Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów i odmiennych zwyczajów. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z 10 szkół podstawowychz Konina i okolic a w komisji konkursowej zasiadły: Pani Eliza Bukowska z Gimnazjum nr 4 w Koninie, Małgorzata Hofmann nauczyciel bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie oraz Pani Daria Janicka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie. Oto laureaci konkursu:

 

I miejsce –Aleksandra Rogalska – Zespół Szkół w Żychlinie

 II miejsce – Danuta Maćkowiak – SP 1 w Koninie

 III miejsce – Aleksander Pietrzak – SP w Licheniu Starym.

 Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!:

                             Opracowanie i zdjęcia: Ewa Kubsik

Konkurs plastyczno-językowy

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowano w naszej szkole konkurs na rymowankę lub plakat promujący naukę języków obcych. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Oto najlepsze nagrodzone prace:

 

  1. RYMOWANKA:

 

 

  • Natalia Klecha i Oliwia Szczesiak – kl. III

 

 

„Raz, dwa, trzy trzecioklasistki to właśnie My.

 

Cztery, pięć, sześć – nauka anglika jest the best!

 

Więc koleżanko, kolego – nie ociągaj się

 

I do nauki języka angielskiego zabieraj się!”

 

 

  • Filip Śpiewak – kl. V

 

 „Ucz się języków kolego,

 

 Korzyści będziesz mieć z tego.

 

 W Anglii powiesz HELLO! HI!

 

W Niemczech może JA I NEIN

 

Świat otworzy się przed Tobą,

 

Ucz się języków z głową!”            

 

 

  1. PLAKAT:

 

 

  • Amelia Śniegowska – kl. II
  • Ola Makowska – kl. II
  • Julia Sapalska i Igor Sapalski – kl. V i II
  • Julia Pietrowska – kl. V
  • Marysia i Gabrysia Chojnackie – kl. IV
  • Martyna Przybylska – kl. IV