{phocagallery view=category|categoryid=101|imageid=1343|float=left|pluginlink=1}1 czerwca uczniowie klasy V i VI razem z opiekunami: panią Joanną Kucal i panią Mirosławą Gabryszak, udali się na wycieczkę do bazy lotnictwa w Powidzu, gdzie przygotowano wystawę statyczną, na której można było podziwiać statki powietrzne różnego typu. Oprócz statków powietrznych można było zobaczyć pojazdy służące do przygotowania i obsługi lotniska oraz samolotów (m.in. samochód ze sprzętem do odśnieżania, cysternę, wózki widłowe, samochód ze sprzętem służącym do oczyszczania pasa i dróg kołowania), a także pojazdy zabezpieczające lotnisko (wozy bojowe Lotniskowej Straży Pożarnej). Niewątpliwym plusem wystawy statycznej był fakt, że do każdego z prezentowanych pojazdów można było wejść. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem!

oprac. mgr Ewa Kapela