„Dzieci listy piszą” to nowy projekt edukacyjny klasy 2b. Uczniowie nawiązali współpracę z uczniami klasy 2b Zespołu Szkół w Kozielicach woj. Zachodniopomorskie. Akcja ma na celu zachęcić i zmotywować dzieci do pisania tradycyjnego listu oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania czegoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób. Każde dziecko zawiera znajomość listowną z uczniem klasy 2b z zaprzyjaźnionej szkoły. W czwartek nasi uczniowie przygotowali jako pierwsi listy dla dzieci z Zespołu Szkół w Kozielicach w woj. Zachodniopomorskim. Dzieci przedstawiły się, pisały o sobie, swoich zainteresowaniach, o klasie i szkole. Ozdobiły kartki i koperty rysunkami, naklejkami. Zadbały o wszystkie elementy listu, nauczyły się poprawnie adresować kopertę. Wszystkie listy wraz z prezentem – książeczkami o naszym mieście, zostały włożone do wspólnej koperty i nadane w urzędzie pocztowym. Teraz czekają na odpowiedź od nowych kolegów. Do galerii zapraszamy na fb.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.