Druga rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot TU-154 lecący z Warszawy do Katynia, rozbił się pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy.  W drugą rocznicę tego tragicznego lotu uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęconych  pamięci ofiar  katastrofy smoleńskiej, które miały miejsce w kościele p.w. św. Maksymiliana w Koninie. Po uroczystej Mszy św. przed świątynią nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy. Poświęcił ją ks. prałat Wojciech Kochański. Następnie wiązankę z 96 róż od mieszkańców Konina złożyli wspólnie prezydent miasta, wiceprzewodniczący RM, proboszcz Parafii św. Maksymiliana, przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządowcy, wojskowi, służby mundurowe, delegacje instytucji i stowarzyszeń oraz uczniowie naszej szkoły.

                    II_rocznica_katastrofy1           II_rocznica_katastrofy3

                                                                                                                               Agnieszka Czechowska