{phocagallery view=category|categoryid=782|imageid=10296|float=left|pluginlink=1}W czwartkowy listopadowy wieczór (19.11.2015r.) Filia „Jedenastka” była organizatorem spotkania autorskiego z naszą regionalną poetką Danutą Olczak, dotyczącego aniołów w twórczości poetki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, grono nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie, uczniowie szkoły, ich rodzice oraz mieszkańcy Osiedla Łężyn.

Tematyka wierszy oscylowała wokół aniołów, wokół poezji. Poszczególne punkty programu spotkania przeplatane były recytacjami uczniów z Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie z patosem recytującymi utwory poetki. Dzieci przygotowane zostały do wystąpień przez polonistkę tejże szkoły, panią Małgorzatę Radke. Spotkanie stało się okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Magiczne wiersze pani Danuty” ogłoszonego w szkole, na ozdobienie wybranego wiersza poetki o tematyce anielskiej i świątecznej. Ze zgłoszonych prac wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych. W nagrodę pani Olczak ufundowała tomiki swych wierszy, pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Urozmaiceniem wieczoru poetyckiego było też rysowanie swojego anioła i nadanie mu imienia według własnej wizji i pomysłu. Każdy miał możliwość wybrania koperty, w której znalazł tabliczkę do tego celu przeznaczoną. Na pamiątkę spotkania każdy mógł zabrać swego anioła do domu. Kolejną niespodzianką było losowanie tomików wierszy poetki, „Modlitwa wieczorna” i „Ornament przemijania”. Poetka przeplatała magiczne chwile swymi dygresjami na temat aniołów w jej twórczości, aniołów w poezji w ogóle, ale też aniołów w życiu człowieka, którymi mogą być te duchowe, jak i te cielesne, w postaci naszych najbliższych, czy przyjaciół.  Na zakończenie spotkania nasz gość honorowy spotkał się z publicznymi podziękowaniami za przybliżenie swojej poezji, a zarazem wprowadzenie wszystkich w miły, nostalgiczny, przedświąteczny nastrój. Spotkanie poetyckie Dotyk anioła-dotyk poezji, uświetniła wystawa aniołów, wystawa prac konkursowych, kolorowe światełka i świece. Wieczór dopełniły dywagacje przy kawie i ciasteczkach. /Tekst.Małgorzata Hofmann/