Każdy z nas  pragnie, aby jego dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób!

CZYTAJMY Z DZIEĆMI I DZIECIOM!

Dziecko jest ciekawe świata już od najmłodszych lat. To właśnie czytanie rozbudza w  nim tę cechę i pomaga zrozumieć siebie, innych i otaczającą je rzeczywistość. Wspólne głośne czytanie kojarzy się dziecku z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa, a także staje się źródłem emocji i rozwijania uczuć. Dzięki czytaniu dziecko nabywa zdolności do przeżywania szczęśliwych i trudnych losów bohaterów, wzbogaca słownictwo, rozwija kompetencje językowe, co ułatwia wyrażanie myśli i uczuć. Takie dzieci więcej rozumieją, mają lepiej rozwiniętą wyobraźnię. Umiejętność  czytania odgrywa ważną rolę w rozwoju intelektualnym uczniów. Jest jednym z podstawowych warunków powodzenia ucznia w szkole. Stanowi podstawę do pracy samokształceniowej prowadzonej przez całe życie.

Czytanie jest jednym z bardzo dobrych sposobów na długie zimowe wieczory. Książka to przyjaciel, który daje ukojenie i nadzieję. „Czytanie to furtka, która otwiera ogromne możliwości kształcenia się, rozwijania własnej osobowości, nadążania za narastającą wiedzą”.

Rodzice! Rozkochajcie swoje dzieci w książkach.

·       Otaczajcie je książkami od najmłodszych lat.

·       Razem wybierajcie pozycje książkowe do wspólnego czytania.

·       Rozmawiajcie z dzieckiem na temat przeczytanej książki.

·       Zachęcajcie je do odgadywania o czym będzie mowa w dalszej części książki

·       Twórzcie  własne zakończenia  dotyczące dalszych losów bohatera.

·       Oglądajcie razem książki z różnych dziedzin literatury  np. popularno – naukowe  (słowniki i encyklopedie dla dzieci), przyrodnicze.

·       Pokażcie dziecku, że sami  chętnie czytacie.

·       Nauczcie wasze dziecko szanować książki.

Dzieci lubią książki. A jeszcze bardziej lubią, gdy się im je czyta. Istnieje szansa, że jeśli będziemy dużo czytać dzieciom, miłość do książek pozostanie im na całe życie. Dlatego, więc:

CZYTAJCIE CODZIENNIE DZIECKU LUB WSPÓLNIE Z NIM 20 MINUT!

Rodzice, którzy czytają swoim dzieciom uczą ich świata, czynią ich bogatszymi w wiedzę.