{phocagallery view=category|categoryid=509|imageid=6554|float=left|pluginlink=1}15 maja 2014r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” dla klas III-V,  którego organizatorem była nasza szkoła. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie talentów. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły ZSP Żychlin, SP Wilczyn oraz  konińskie podstawówki: SP nr 3, SP nr 4, SP nr 8, SP nr 15. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Chojnacka z kl. III, Anna Adamczewska z kl. IV i Krystian Majkowski z kl. V – uczniowie wyłonieni podczas  szkolnych eliminacji.

Miło nam było gościć tak wielu młodych miłośników książek. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: najpierw uczniowie czytali przygotowane przez siebie fragmenty prozy, następnie musieli się wykazać samodzielną interpretacją tekstów losowo wybranych, a przygotowanych przez organizatorów konkursu.
Jury w składzie:
• Pani Danuta Olczak konińska poetka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich,
• Pani Teresa Jarmuż  bibliotekarz Filii „Jedenastka” Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Koninie,
• Pani Mariola Gostyńska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 11
w Koninie,
oceniało zarówno poprawność samego czytania tekstu, jak i jego interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Decyzją jury  nagrodzone książkami miejsca otrzymali:

w kategorii klasa III:
I miejsce Natalia Kobielska   ZSP Żychlin
II miejsce Magdalena Piechalak  SP nr 3 Konin
III miejsce Aleksandra Grzywacz SP nr 4 Konin
Wyróżnienie Maria Chojnacka SP nr 11 Konin

w kategorii klasa IV:
I miejsce Laura Kosińska SP nr 3 Konin
II miejsce Manuela Stróżyk SP  Wilczyn
III miejsce Anna Adamczewska SP nr 11 Konin

w kategorii klasa V:
I miejsce Małgorzata Poturalska SP Wilczyn
II miejsce Weronika Majewska SP nr 3 Konin
III miejsce Krystian Majkowski SP nr 11 Konin

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim nauczycielom, którzy pracowali nad przygotowaniem uczniów. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu!
                                         
 Organizatorzy: M.Maćkowiak, M.Radke, M.Bartosik