Redakcja „Przeglądu Konińskiego” gościła dzisiaj uczniów klasy II b, ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie. Wraz z opiekunami przyjechali złożyć podziękowania za pomalowanie klasy. Trafiły one na ręce Urszuli Szatkowskiej, wiceprezesa zarządu naszego wydawnictwa. Przypomnijmy, że szkoła nagrodę zdobyła biorąc udział w akcji „Zostań eko-krejzolem w Galerii nad Jeziorem”, organizowanej przez „PK”. Jednym z punktów imprezy był pokaz mody ekologicznej. Zwyciężyły Lena i Maja z SP nr 11, prezentując ekologiczną suknię balową. Odwiedzinom towarzyszyła euforia, a kiedy obecne w redakcji dzieci zapytaliśmy, czy podoba się im kolorystyka odnowionej klasy, zgodnie twierdziły, że bardzo! Mówiły też, iż milej mija im teraz czas podczas lekcji. Jak się dowiedzieliśmy, drugim powodem odwiedzin był również czytelniczy projekt edukacyjny szkoły „Listopad z czarnym kotem”. – Maskotka codziennie wędruje do innego ucznia, a oni bawiąc się w małych dziennikarzy, tworzą klasową książkę, gazetkę, do której trafiają rysunki, opisy, co dzieci przeżyły danego dnia. Dzisiaj kot nam również towarzyszy – informuje Magdalena Maćkowiak, nauczyciel i wychowawca klasy II b. Usłyszeliśmy też, że organizatorem i opiekunem projektu jest Małgorzata Hofmann, kierownik filii 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. A, co jest misją projektu? – Mamy dużo celów, ale przede wszystkim popularyzujemy czytelnictwo i m.in., dlatego jesteśmy dzisiaj u państwa w redakcji – mówi Małgorzata Hofmann. Dodaje, że w książce z pewnością znajdzie się relacja z dzisiejszego pobytu w siedzibie tygodnika. Po zakończeniu akcji książka zostanie przekazana do archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej i będą mogły ją czytać, oglądać inne dzieci. Zachęcam do like na naszym facebook !!! like

Redakcja

kot w przeglądzie