Dnia 21 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III „ Bo tu jest moja Ojczyzna”. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych, wychowanie do wartości. Uczestnicy recytowali dowolnie wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie, ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie, ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, ze Szkoły Podstawowej w Patrzykowie oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: I miejsce – Aleksandra Waliszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, Zuzanna Kuźniewska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie, II miejsce- Oliwia Bednarska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, Alicja Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie, III miejsce – Julia Stolarska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie, Joanna Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.