Serdecznie dziękujmy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej MONA w Koninie sponsorowi mleka i przetworów mlecznych.

FILM

31 marca 2017r. uczniowie klas 1-3 realizowali projekt edukacyjny „Biały mleczny dzień” w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka”, którego zadaniem jest promowanie spożywania mleka i jego przetworów. Kampanię prowadzą: Polska Izba Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem tego projektu było propagowanie mleka jako elementu codziennego jadłospisu. Uczniowie potwierdzili, że piją mleko i wiedzą, że jest ono źródłem witamin i pełnowartościowego białka, które stanowi podstawowy budulec komórki i tkanki w naszym ciele. Dzieci wykonywały plakaty promujące spożywanie produktów mlecznych, poznały etapy produkcji mleka „Droga mleka od krowy do kartonu – czyli skąd się bierze mleko?”. Projekt zwieńczyła degustacja mleka i przetworów mlecznych. Twarożek, jogurt, mleko- to produkty mleczne, którymi na degustacji uczniowie i pracownicy naszej szkoły chętnie się częstowali. Pozostaje więc tylko wszystkim życzyć, by mleko, które towarzyszy nam od pierwszych chwil życia, gościło na naszych stołach jak najczęściej.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.