Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV, dbałości o własne zdrowie i najbliższych. Warto o tym pamiętać  również teraz, kiedy zmagamy się z pandemią SARS-CoV-2. W ramach akcji „Bezpieczne Walentynki 2021” jak co roku podczas Kampanii profilaktycznych zachęcamy do podejmowania działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie wiedzy na temat HIV i AIDS oraz kształtowanie postaw. W związku z powyższym w poniedziałek 15 lutego 2021r. młodzież z klasy 7 i 8 uczestniczyła na zajęciach wychowania fizycznego w działaniach edukacyjnych, prelekcji, pogadankach. Uczniowie wzięli również udział w quizie w ramach nauczania zdalnego. W czasie lekcji z wychowania fizycznego uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi danych epidemiologicznych oraz grafiką i materiałami informacyjnymi na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych droga płciową.

Opr i zdj. Dariusz Rachubiński