„ Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne”
Ojciec Święty Jan Paweł II

15.02.2021r., poniedziałek…to dzień Walentynek…bezpiecznych Walentynek w Super Jedenastce 😉 

Walentynki, zwane świętem zakochanych obchodzimy 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, chrześcijańskiego biskupa i męczennika. Święty Walenty uznawany jest za patrona i orędownika ludzi umysłowo chorych, a m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Anglii za patrona zakochanych.

Tradycja obchodzenia Walentynek dotarła do Polski – tak jak do całej Europy Północnej i Wschodniej – znacznie później niż do krajów zachodnich (razem z kultem św. Walentego), a popularność zyskała dopiero w latach 90. XX wieku. Dziś jest to jednak święto obchodzone tak samo hucznie, jak na Zachodzie.

A w Sp11…Od samego rana, każdy kto wchodził do szkoły został obdarowany przez uczniów klasy trzeciej walentynkowym ciasteczkiem, które zostało upieczone przez uczniów klasy piątej a udekorowane przez klasę trzecią. Jak co roku, w naszej szkole działała poczta walentynowa, dzięki której uczniowie mogli obdarować się pięknymi kartkami z wyznaniami. Uczniowie klas I- III wzięli udział w zabawie polegającej na poszukiwaniu drugich połówek serc, wędrując w najdziwniejsze zakamarki szkoły… żeby nie było tak prosto i łatwo…utrudnieniem dla dzieci miały być rysunki, jakie widniały na każdej połówce serca…a to oznaczało, że poszukiwana połówka winna posiadać identyczny obrazek, jaki mieścił się na tej połówce otrzymanego serduszka. 

 Uczniowie z klas I-II pod kierunkiem Pani Agnieszki Czechowskiej na lekcjach religii przygotowali piękne Walentynki od Pana Boga dla swoich ukochanych Rodziców, Rodzeństwa oraz Dziadków. W ten sposób podziękowali najbliższym za miłość, trud wychowania, poświęcany czas. 
Także Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Walentynek. Zorganizowali lekcję wychowawczą w klasie 6b, podczas której uczniowie prezentowali książki, wiersze oraz piosenki o miłości. Dodatkowo uczestniczyli w zadaniach na spostrzegawczość.

Tradycje związane z Walentynkami zostały także przedstawione na gazetce szkolnej, która została wykonana przez panią Marlenę Bartosik.

Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego pod patronatem Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Koninie zachęcaliśmy do bezpiecznych zachowań oraz dbałości o własne zdrowie i najbliższych. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy zmagamy się z pandemią SARS-CoV-2. 

W ramach akcji „Bezpieczne Walentynki 2021” panie Emilia Broniszewska i Magdalena Cyferkowska zachęciły uczniów klas IV-VIII do aktywnego uczestnictwa poprzez wykonanie plakatu, a przez to do podejmowania działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie wiedzy na temat HIV i AIDS oraz kształtowanie odpowiednich postaw, dokonywanie mądrych wyborów a wiążąc to z pięknym świętem…do zwiększenia własnej świadomości o nim i ukazanie Walentynek nie tylko w sposób dla nich typowy…