{phocagallery view=category|categoryid=54|imageid=744|float=left|pluginlink=1}

Jak zachować się na drodze…

Wyposażenie szkół w zakresie wychowania komunikacyjnego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
9 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród szkołom podstawowym, które osiągnęły dobre wyniki w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym. Uroczystość ta została zorganizowana przez nauczycieli naszej szkoły: panią Joannę Kucal i pana Grzegorza Grzeszkiewicza przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nagrodzone szkoły to:

  • Szkoła Podstawowa w Kaleniu Małym
  • Szkoła Podstawowa w Malanowie
  • Szkoła Podstawowa w Kramsku
  • Szkoła Podstawowa w Ratyniu
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie

Dyrektor WORD-u w Koninie, pan Piotr Korytkowski, przekazał wyżej wymienionym szkołom pomoce dydaktyczne stanowiące wyposażenie pracowni wychowania komputerowego: plansze ze znakami drogowymi, foliogramy prezentujące różne sytuacje drogowe, laptop z oprogramowaniem, przenośne znaki drogowe, sygnalizator świetlny oraz trzy rowery z wyposażeniem. Na zakończenie, uczniowie klasy VI przedstawili bardzo interesującą inscenizację o tym jak należy zachować się na drodze i jakich zasad przestrzegać. To była bardzo pożyteczna lekcja a za wszystkie nagrody serdecznie dziękujemy!

oprac. mgr Ewa Kapela