„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”. Jan Paweł II

{phocagallery view=category|categoryid=692|imageid=8991|float=left|pluginlink=1}27  kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła  się uroczystość z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Konstytucja 3 Maja od chwili uchwalenia stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczpospolitej, była widocznym znakiem siły narodu polskiego, który w trudnym okresie dziejowym zdołał położyć podwaliny pod odrodzenie narodowe. Polskiej. Konstytucja 3 Maja od chwili uchwalenia stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczpospolitej, była widocznym znakiem siły narodu polskiego, który w trudnym okresie dziejowym zdołał położyć podwaliny pod odrodzenie narodowe.  Dzień Flagi to święto państwowe ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga – obok godła – jest naszym najważniejszym symbolem narodowym. Reprezentuje imię Polski, jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Podczas uroczystości uczniowie przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski, podkreślili wartość symboli narodowych, które kształtowały tożsamość Polaków na przestrzeni wieków.  Nie zabrakło patriotycznych wierszy i piosenek mówiących o miłości do  naszego  kraju.

 

Oprac. A. Czechowska