Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie.
A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu, jedni przeciw drugim” – Jan Paweł II

 {phocagallery view=category|categoryid=462|imageid=5952|float=left|pluginlink=1}Dnia 13 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Stan wojenny został wprowadzony w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca1983 roku. Uczniowie klasy szóstej przedstawili wydarzenia okresu stanu wojennego; dramatyczną sytuację ekonomiczną Polski i Polaków – brak podstawowych produktów żywnościowych i odzieży, ograniczanie wolności słowa. Opowiadali o najważniejszych postaciach tamtych lat. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Opracowanie: A. Czechowska, Zdj. Mirella Tomczak