SZANOWNI RODZICE

Pierwsza Komunia Święta to czas radości i przeżyć religijnych zarówno dla dzieci jak i dla Was. Niejednokrotnie dziecko otrzymuje z tej okazji prezenty np. komputery, odtwarzacze, telefony komórkowe, rowery, aparaty itp. Przedmioty te przez niewłaściwe zabezpieczenie stają się łatwo dostępne dla osób dokonujących kradzieży i włamań. Aby czas radości nie był zakłócony przez zdarzenia przestępcze:

Przypomnij swojemu dziecku aby:

• nie udzielało żadnej informacji o otrzymanych prezentach osobom obcym, „miło” pytającym o uroczystość
  • w żadnym razie nie podawało swojego miejsca zamieszkania i informacji o domownikach
  • nie użyczało roweru i innego sprzętu żadnej obcej osobie pod pretekstem: „tylko się przejadę, pogram na komórce, posłucham muzyki”
  • do szkoły i w miejsca zabaw nie zabierało wartościowych przedmiotów.

Pamiętaj!

Bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!!!

Ponadto:

– zabezpiecz drzwi i ściany piwniczne tak aby wnętrze piwnicy nie było widoczne,

– zadbaj aby drzwi wejściowe do pomieszczeń piwnicznych były zawsze zamknięte,

– nie pozostawiaj roweru bez nadzoru na boisku, przed domem, przed klatką,

UWAGA! Zawsze kiedy jesteś w niebezpieczeństwie lub zauważyłeś niebezpieczeństwo dzwoń 997.

Komenda Miejska Policji

w Koninie