{phocagallery view=category|categoryid=209|imageid=2862|float=left|pluginlink=1}

Uroczystość  67. rocznicy wyzwolenia miasta Konina

Dnia 22.01. 2012r. w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza św. w intencji poległych
w czasie II wojny światowej pracowników i mieszkańców Cukrowni Gosławice. Uczestniczyły w niej władze miasta Konina, Pani Dyrektor oraz uczniowie naszej szkoły, Ochotnicza Straż Pożarna, Pani Dyrektor Przedszkola nr 14 w Koninie, rodzina Pana Jana Sidora i mieszkańcy. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani A. Czechowskiej.

Po uroczystościach w kościele wszyscy udali się pod pomnik upamiętniający poległych mieszkańców i pracowników Cukrowni, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Wartę honorową zaciągnęli harcerze oraz strażacy.

Agnieszka Czechowska

Zdj. Ewa Kubsik