2011-10-11-harcerze

2011-10-11-harcerze

Nasza drużyna powstała w lutym 2004r. przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie.  Przez 7 lat naszą drużynową była pwd. Marta Kantarowska, ale w tym roku zaszła pewna zmiana. Mianowicie, naszą drużynową jest teraz dh. Marta Banasiak.

Różnie się u nas działo… Czasami mieliśmy dużą wesołą gromadkę, a czasami Dziesiąta liczyła zaledwie kilkoro harcerzy.  W tym roku, tak jak w ubiegłym, zrobiliśmy nabór do drużyny i jest nas teraz dwudziestu.

W 10 DH są trzy zastępy (2 żeńskie i 1 męski). Zbiórki drużyny odbywają się co 2 tygodnie o godz. 17:00, na zmianę ze zbiórkami zastępów, w naszej harcówce. Harcówka to nasz nowy nabytek – dostaliśmy ją w tym roku. Staramy się zrobić z niej dobry użytek.

Lubimy bawić się, śpiewać, pląsać oraz uczyć się nowych rzeczy. Chętnie uczestniczymy w życiu drużyny i hufca. W poprzednich latach nasze zastępy brały udział w Poszukiwaniu Ducha Lasu i Akcji Zima. W roku harcerskim 2010/2011 10 Drużyna Harcerska zdobyła szczyt Giewontu w Hufcowej Wspinaczce na Szczyt.

Od września 2010r. nasza drużyna posiada proporzec. Niedługo zaczniemy zdobywać imię bohatera drużyny. Mamy wiele energii, więc chyba podołamy wszystkim zadaniom, które spotkają nas w czasie naszej harcerskie przygody.

Zapraszamy do odwiedzania nas podczas zbiórek J

Czuwaj!
10 DH „Czarne Stopy”