Wywiad z Arturem Lorencem – absolwentem naszej szkoły, który samotnie pokonał trasę z Konina do Dakaru na rowerze. Wywiad został przeprowadzony podczas spotkania, które odbyło się 06.03.2012r. oczywiście w naszej szkole.Smile

artur               

J.K: Jak wspominasz naukę w SP 11.

A.L: Wiele sytuacji niestety wyparowało już z mojej głowy, ale to co pamiętam to wspaniała atmosfera. Koledzy ze szkolnej ławy, z którymi czasami się broiło i robiło różne psikusy i nauczyciele próbujący nas okiełznać. Fajne było to, że oprócz nauki szkoła dawała też rozrywkę. Bardzo pozytywnie wspominam  nauczycieli, którzy potrafili być wymagający i okazywali zarazem dużo serca. Myślę, że po tylu latach chętnie bym się przeniósł w czasie choć na chwilę i zasiadł w szkolnej ławce SP11…to były czasy:)

M.B: Czy podoba ci się nowy wizerunek szkoły.

A.L: Zdecydowanie tak. Szkoła bardzo się zmieniła od czasów gdy ja tutaj chodziłem – oczywiście na lepsze. Nowo wybudowana część robi wrażenie i z pewnością podnosi prestiż szkoły. Fajnie jest widzieć, że moja szkoła rozwija się w dobrym kierunku.

J.K: Kiedy zrodziła się koncepcja wyprawy do Dakaru. Czy to marzenie od podstawówki.

A.L: Pomysł na podróż rowerem do Dakaru zrodził się rok przed wyjazdem. Później zaczęło się planowanie, początkowo dość ogólne później coraz bardziej szczegół owe, aż w końcu przyszedł czas na realizacje całego przedsięwzięcia.

M.B: Co mówiła rodzina o Twoim pomyśle.

A.L: Pewnie  nie wszystko nadaje się do cytowania:) Tak naprawdę to blięcy mieli jakieś obawy, ale nie próbowali mnie przekonać żebym zrezygnował. Myślę, że doskonale mnie znają i wiedzą, że i tak nic by to nie dało. Ja za dużo nie opowiadałem o moich szczegółowych planach, żeby ich nie denerwować, a oni mnie wspierali.

J.K: Dlaczego właśnie Dakar.

A.L: Często słyszę to pytanie, ale nie ma jakiegoś szczególnego powodu. Po prostu  chciałem pojechać do Afryki i wybrałem taką trasę. A zakończyłem moją podróż w Dakarze głównie ze względu na brak czasu. Gdybym nie musiał wracać na studia pewnie jechałbym dalej. Byś może kiedyś wrócę do Dakaru żeby kontynuować dalszą drogę.

M.B: Wymień 3 atuty naszej szkoły.

A.L: Atmosfera, zaangażowanie nauczycieli, dobre przygotowanie do dalszej edukacji – to co zapamiętałem z dawnych czasów

                                                             Z Arturem Lorencem rozmawiała Joanna Kucal i Marlena Bartosik

                                  Serdecznie dziękujemy Arturowi życząc dalszych sukcesów oraz kolejnych przygód na rowerze.Wink