Po raz pierwszy w Koninie w dniach od 6 do 28 września w Galerii CKiS „Wieża Ciśnień” zorganizowano Wystawę Grand Press Photo. Konin jest jednym z niewielu miast, w którym pokazane zostaną nagrodzone zdjęcia tegorocznego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press. Konkurs ten od 9 lat ogłasza miesięcznik „Press”. Jurorzy oceniają zdjęcia zawodowychfotoreporterów. Nagroda główna konkursu przyznawana jest w kategorii: Zdjęcie Roku. Jurorzy przyznają jeszcze ponadto nagrody w kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Ludzie, Sport i Środowisko. Po raz pierwszy w tym roku przyznano nagrodę w nowej kategorii – Portret sesyjny.
Tegorocznym zwycięzcą Grand Press Photo został
Michał Legierski z Agencji Fotograficznej EDYTOR. Pokazał na swoim zdjęciu mężczyznę wynoszącego krzyż z płonącego kościoła. Przewodniczącym konkursu był hiszpański fotoreporter Samuel Aranda – zwycięzca World Press Photo z ubiegłego roku.

Polecam serdecznie.

 Oprac. Na podstawie materiału źródł. Konin.naszemiasto
MRadke

Bez tytułu