„Niech żyją misie”  „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest miś”

{phocagallery view=category|categoryid=594|imageid=7835|float=left|pluginlink=1}We wtorek 25 listopada zawitały do naszej szkoły misie, miśki i misiaczki. Przybyły wraz z dziećmi na spotkanie „W MISIOLANDII” z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Wszyscy goście zostali powitani przez Tygryska, przyjaciela Kubusia Puchatka oraz Małego Misia. Dzieci przygotowały dla swoich pluszaków niespodzianki: klasa pierwsza recytowała misiowe wierszyki, drugoklasiści zaśpiewali piosenkę o Kolargolu, a uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali inscenizację pt. „Stary, zielony miś” Marii Kownackiej. Dzieci obejrzały prezentację przedstawiającą historię narodzin pluszowych misiaków. Brały udział w konkursach, a na koniec otrzymały słodkie małe co nieco. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach w naszej szkolnej bibliotece, przygotowaną przez p. Małgosię Hoffman i Marlene Bartosik.Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością a niejednokrotnie z duma przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół.

Opr. M. Maćkowiak, zdj. E. Kubsik