{phocagallery view=category|categoryid=228|imageid=3068|float=left|pluginlink=1}Spotkanie w teatrze

Uczniowie klasy II kilka dni poświęcili  na  omówienie kręgu tematycznego zatytułowanego „Zaproszenie do teatru” – czyli wnętrze teatru, zawody związane z teatrem, ciekawostki, ćwiczenia i zabawy dramowe. Podczas zajęć uczniowie poznali różne formy teatralne, ze szczególnym uwzględnieniem teatru animacji.  Czytając wywiad ze scenografem z pracowni lalkarskiej teatru „Baj” zapoznały się z rodzajami lalek teatralnych i etapami ich powstawania. Magia teatru i twórcza atmosfera udzieliły się dzieciom – postanowiły stworzyć lalki według własnego projektu, a następnie je animować w przygotowanej „przestrzeni scenicznej”, zgodnie z napisanymi przez siebie scenariuszami do zaaranżowanych scenek. Zajęcia bardzo się podobały. Ucząc się wszyscy świetnie się bawili.

                                       Mariola Gostyńska

                               zdj. Marlena Bartosik