PAŹDZIERNIK – MIESIĄC ROŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem.

/Jan Paweł II, List Apostolski Rosarium Virginis Mariae

{phocagallery view=category|categoryid=430|imageid=5565|float=left|pluginlink=1}Jan Paweł II codziennie znajdował czas na różańcowe medytacje. Maryi powierzał swoje życie, posługę Kościołowi, podróże apostolskie, rozwiązywanie trudnych spraw, wypoczynek. Przyszły Papież, całe swoje życie wpisał w tajemnice różańcowe. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Maryja jest naszą Matką, oddajemy Jej cześć w modlitwie różańcowej. Uczniowie klasy trzeciej wykonywali   samodzielnie różańce. Pomysły były różne. Wśród prac znalazły się różańce z makaronu, kasztanów, żołędzi, oraz różnych koralików. Uczniowie wykorzystali swoje zdolności plastyczne i inwencję twórczą. Wykonane przez siebie różańce zaprezentowali w kościele parafialnym.

Agnieszka Czechowska.

Zdj. Agnieszka Czechowska