{phocagallery view=category|categoryid=280|imageid=3745|float=left|pluginlink=1}RAJD ROWEROWY WRZEŚNIA 2012

W dniach 2 i 3 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na dwudniowy rajd rowerowy do Wrześni. Wyjeżdżaliśmy w sobotę o godzinie 14.00. Po zakwaterowaniu w domkach na kampingu WOSR we Wrześni udaliśmy się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Zobaczyliśmy oraz usłyszeliśmy historię początków miasta, rynku oraz parku w którym znajduje się  pomnik przyrody drzewo „Platan”. Przewodnik pokazał nam szkołę, w której doszło do wybuchu strajku dzieci wrzesińskich. Wieczorem odbyło się ognisko na którym poznaliśmy się z grupami rowerowymi ze Śremu, Poznania oraz Kościana. Nasze dzieci zorganizowały zabawy, konkursy oraz pokazy taneczne przy których wszyscy świetnie się bawili.

Obejrzyjcie filmik z jazdy na rowerze:

youtobe_resize

Oglądaj nas na:

www.nowawrzesnia.pl

www.wrzesnianie.pl

http://www.sportowykonin.pl/artykuly/kolarstwo/59,turystyka_rowerowa/-/1163,rowerowa_wyprawa_do_wrzesni

http://tvwielkopolska.pl/index.php/poznan-aktualosci/wrzenia/5877-miosaw-na-trasie

W niedzielę na trasę rowerową wyruszyliśmy o godzinie 8.20. Trasa wiodła przez miejscowości: Września – Obłaczkowo – Chwalibogowo – Bardo – Murzynowo Kościelne – Książno – Skotniki – Biechowo – Gorzyce – Miłosław. Na poszczególnych punktach postojowych można było uczestniczyć w konkursach takich jak rzucanie lotkami, slalom rowerowy oraz przejazd po równoważni. Wszyscy uczestnicy wypełniali karty startowe na których znajdowały się informacje dotyczące historii Wrześni.

Po przebyciu około 30 kilometrów dojechaliśmy do celu a mianowicie do pałacu w Miłosławiu. Czekał tam na nas posiłek regeneracyjny, gry i zabawy. Odbyło się również losowanie nagród. Szczęśliwcami z naszej grupy zostali: Aleksandra Rybarczyk, Krystian Majkowski, Bartosz Grzelak, Pani Magdalena Kraczyńska oraz Pani Joanna Kucal, która swoją nagrodę przekazała na rzecz szkoły.

Tak piękny wyjazd musiał się kiedyś skończyć i niestety trzeba wracać do domu. Zadowoleni, zmęczeni  ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do naszych najbliższych. Już nie możemy się doczekać kolejnych rowerowych wypraw. Rower to nasza pasja.

Szczególne podziękowania kieruję rodzicom za pomoc w organizacji rajdu:

 Państwu Ewie i Sławomirowi Smółka, Kamili i Robertowi Dębowskim, Pani Katarzynie Gabryś, Pani Karolinie Kraczyńskiej, Pani Monice Szymczak,  Pani Magdalenie Kraczyńskiej oraz firmie P.P.H.U KOWSOR S.C.

Opracowanie:

Joanna Kucal