pola

{phocagallery view=category|categoryid=871|imageid=11315|float=left|pluginlink=1}W poniedziałek 4 kwietnia uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w spotkaniu z koordynatorem wolontariatu w licheńskim hospicjum stacjonarnym im. bł. Stanisława Papczyńskiego. Pan Krzysztof Zieliński opowiedział o swojej pracy, a także o ważnej roli jaką pełnią w życiu pacjentów hospicjum wolontariusze, „ ciche anioły” jak się o nich mówi.

Uczniowie rozmawiali nt. możliwości niesienia pomocy ludziom chorym na nieuleczalne choroby. Jednym ze sposobów jest organizowana co roku na wiosnę akcja „Pola Nadziei”. 10 kwietnia nasza szkoła przyłącza się do tej akcji . Tego dnia przed kościołem parafialnym młodzi wolontariusze – uczniowie będą wręczać napotkanym przez siebie ludziom kwiat żonkil będący symbolem hospicjów na całym świecie. Jednocześnie będą zbierać pieniądze, które zostaną przekazane na utrzymanie licheńskiej placówki. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy.

Opr. M.Radke