Wokół jesienne kolory, listopadowa aura, a na spotkaniu z Danutą Olczak, poetką Ziemi Konińskiej, zegar zatrzymał się wokół jej twórczości. 15 listopada 2016 roku odbył się wieczór poetycki, którego organizatorami była Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Filia „Jedenastka” oraz Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie. Spotkanie miało miejsce w świetlicy szkolnej. Grono zaproszonych gości uświetniło swą obecnością ten uroczysty wieczór, między innymi Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, pani Zena Sroczyńska, emerytowany Radny Miasta Konina, pan Jan Sidor, emerytowany dyrektor Cukrowni Gosławice, pan Franciszek Gray, emerytowane nauczycielki, przyjaciele i sympatycy poezji pani Danuty Olczak. Refleksje poetki o jesieni, poezji, codziennym życiu człowieka, przeplatane były recytacjami jej wierszy w wykonaniu uczniów szkoły. Kolorytu wieczorowi dodał piękny „Taniec liścia”, przy walcu Fryderyka Chopina, zaprezentowany przez uczennicę klasy trzeciej. Kilka tygodni przed spotkaniem, biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Jesienne igraszki” dla uczniów szkoły, polegający na zilustrowaniu wybranego wiersza poetki o tematyce jesiennej. Tego wieczoru nastąpiło jego uroczyste rozstrzygnięcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci zostali nagrodzeni tomikami wierszy autorki. Całości towarzyszyła, wystawa tematyczna, wystawa prac plastycznych oraz ekspozycja nagród pani Danuty Olczak. Po sali roznosiły się ciche nuty utworów Fryderyka Chopina. Spotkanie wprawiło wszystkich obecnych w miły, nostalgiczny nastrój, którym poetka wręczyła bukiet słów w jesiennej tonacji. Wieczór zakończono pytaniami do honorowego gościa, kawą i ciasteczkiem oraz drogocennymi autografami autorki. Tekst: Małgorzata Hofmann, zdj. M. Maćkowiak

pizap.com14794605258171

 

pizap.com14794606499612