{phocagallery view=category|categoryid=895|imageid=11682|float=left|pluginlink=1}24 maja w naszej szkole odbył się już IV Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Spotkanie z przyrodą w Parku Narodowym”. W tym roku sprawdzaliśmy wiedzę z zakresu Parku Narodowego Gór Stołowych. Do konkursu przystąpiło 8 szkół podstawowych:  SP10, SP11, SP15, SP Żychlin, SP Zakrzewek, SP Golina, SP Barczygłów oraz SP Budzisław Kościelny.

 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy to test w pracowni komputerowej, sprawdzający wiedzę o PN Gór Stołowych. Test pisał jeden uczeń z każdej drużyny. W tym samym czasie  pozostali zawodnicy wykonywali „Ekologiczną ramkę do zdjęć” z materiałów plastycznych. Drugi etap konkursu to drużynowa prezentacja przygotowanego Parku Narodowego i jego okazów. Pojawiły się makiety Gór Stołowych, które swoim wyglądem zachwyciły publiczność. Nad całością i oceną konkursu czuwało Jury  członek SU Julia Banaszak, n-l edukacji wczesnoszkolnej p. Magdalena Maćkowiak a także oceny prezentacji dokonali uczestnicy konkursu. W konkursie nagrodzeni zostali: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Golinie i III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 w Koninie. Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy a nauczycielom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Do zobaczenia za rok.!

Opracowanie i zdjęcia Marlena Bartosik