{phocagallery view=category|categoryid=387|imageid=5119|float=left|pluginlink=1}30 kwietnia 2013 r. uczniów klas I-IV odwiedzili aktorzy Teatru Lalek z Poznania. Najmłodsi uczniowie mieli okazję obejrzeć komediowe widowisko lalkowe pt. „Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego”. 

 

Historia opowiadała o tytułowym Tomku Wszędobylskim, który wraz z robotem Remim, pomógł Profesorowi odzyskać elektroniczną księgę zmieniającą piasek w złoto, skradzioną przez Króla – złego czarownika. Przedstawienie wprowadziło dzieci w świat fantazji, rozwijając ich wyobraźnię. Przygody, jakie napotykali bohaterowie były wesołe, dlatego też sala często rozbrzmiewała śmiechem. Poza samym przedstawieniem, wiele radości licznie zgromadzonym dzieciom, sprawił przesympatyczny, gadający zając, który w dodatku rozdawał nagrody, a wśród nich takie smakołyki jak: pączki w majonezie, komar w miodzie, czy mucha w śmietanie.

Opr. i zdj. M. Maćkowiak