Pan Wiesław Chmielewski z gościną w naszej szkoleJ

{phocagallery view=category|categoryid=703|imageid=9143|float=left|pluginlink=1}17 czerwca gościliśmy w naszej szkole pana Wiesława Chmielewskiego, który jest wielkim pasjonatem pszczelarstwa. W swojej pasiece ma ponad 70 uli i o pszczołach może opowiadać bez końca. Pan Wiesław zachwycił naszych uczniów swoją bogatą i fachową wiedzą oraz specjalnie przygotowanym pokazem. 

Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Ponadto uczniowie mieli przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem i ramkę. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Dziękujemy panu Wiesławowi oraz pani Magdalenie Miętkiewskiej za tak ciekawą lekcję przyrody.

 Oprac. Ewa Kubsik