Uczniowie naszej szkoły (Aleksandra Makowska, Konstanty Olejnik, Igor Sapalski, Artur Staszak) wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Łechtańską i p. Ewą Kubsik uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczęły się w Koninie od złożenia kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przed konińskim ratuszem. Następnie w pobliskiej farze odbyła się msza za ojczyznę. W części oficjalnej uczestniczyli kombatanci, klasy mundurowe, Szwadron Ziemi Konińskiej, władze miasta, powiatu, harcerze, duchowni, samorządowcy, młodzież, mieszkańcy Konina. Podczas tej oficjalnej części wręczono odznaczenia państwowe, kombatanckie i za zasługi dla miasta. Delegacje złożyły kwiaty pod tablicą, która upamiętnia siedmiu mieszkańców Konina, którzy zginęli tam od kul w listopadzie 1918 roku.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.