{phocagallery view=category|categoryid=569|imageid=7485|float=left|pluginlink=1}Litr, mililitr te pojęcia badali w praktycznym działaniu uczniowie klasy trzeciej. Przelewając wodę do różnych pojemników poznawali i porównywali ich pojemność. Sprawdzili, ile mililitrów zawiera kartonik mleka, który wypiją w szkole. Przeliczali także zawartość kartoników na litry.

Skorzystaj:

www.jednostek-miary.info/przelicz+Litr+na+Mililitr.php

Przelicznik jednostek miary, za pomocą którego można przeliczyć np. Litr na Mililitr.

A to ciekawe: (Litr – Wikipedia, wolna encyklopedia)

Litr (skrót l) – pozaukładowa jednostka objętości. W przeliczeniu na jednostki SI 1 l = 1/1000 = 1 dm³. W USA, Kanadzie, Australii do oznaczania tej jednostki stosuje się oficjalnie wielką literę „L”, w pozostałych krajach świata, w tym w Polsce, normą jest stosowanie małej litery „l”, choć stosowanie wielkiej litery jest również dopuszczalne.

Opr. i zdj. M.Maćkowiak