{phocagallery view=category|categoryid=328|imageid=4399|float=left|pluginlink=1}O patriotyzmie mówi się w różnych miejscach : w kościele, szkole, przedszkolu, domu  rodzinnym.  Przypominamy sobie wtedy  trudne chwile w dziejach naszego Narodu. W takich momentach  niejednokrotnie   słyszymy  słowa „Jak to dobrze, że nie żyłem w tamtych czasach”. Ale czy łatwo jest nam, Polakom,  żyć dzisiaj ? Czy nie narzekamy , choć żyjemy w wolnej Polsce ?. Nikt z nas nie jest obojętny wobec Matki , także Matki- Ojczyzny.  I to właśnie dlatego należy wciąż na nowo przypominać sobie te bolesne wydarzenia.  Nie tak jak nam nieraz podpowiada,  że powinniśmy zapomnieć , żyć chwilą obecną, wybaczyć i nie doszukiwać się winnych.  Należy czuć Jej ból,  bez różnicy w jakim czasie był on wyrażony , czuć jej wielkie cierpienie , cierpienie Polaków ginących za Nią tylko  po to , aby te chwile nigdy już się nie powtórzyły. Pamiętać i znać historię swojej Ojczyzny to uczyć się Jej każdego dnia. Taką lekcje historii przedstawiły nam w środę 7 listopada dzieci z Przedszkola nr 14 i uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Wzruszającą atmosferę budowały piękne recytacje i śpiew pieśni patriotycznych.

                                                                                                                Małgorzata Radke