{phocagallery view=category|categoryid=206|imageid=2839|float=left|pluginlink=1}

Lekcja historii – „Pamiątki rodzinne”

Człowiek bez przeszłości jest jak drzewo bez korzeni. Jest samotny, pozbawiony przynależności do jakiejś rodziny. Traci swoją tożsamość w momencie, gdy brak mu informacji o pochodzeniu, gdy nie jest w stanie ustalić, jakie są jego, korzenie. Szukanie
i gromadzenie pamiątek rodzinnych pozwala nam czuć się w pełni wartościowymi osobami. Potwierdza naszą potrzebę przynależności do konkretnej grupy ludzi, konkretnego rodu, który ma swoją ,,małą historię” wpisaną w historię naszego kraju.

  Uczniowie klasy VI, w dniu 24.01.2012r. zaprosili pierwszaków na lekcję historii, gdzie uczennica Kinga Woźniak z  pasją zaprezentowała zgromadzone pamiątki rodzinne oraz przedstawiła związane z nimi historie. Uczniowie klasy pierwszej byli bardzo zainteresowani i nie kryli swojego zadowolenia z faktu, że po raz pierwszy uczestniczą
w takiej lekcji. 

Agnieszka Czechowska